نماد نیک چیست؟

نماد نیک چیست؟

شرکت نیک از دیر باز سازنده انواع سیستم های تهویه مطبوع و سرد خانه های صنعتی بوده است که بسته به ظرفیت سیستم های مورد تقاضای مشتریان، وزن دستگاه ها به چند تن می رسد. حمل و بار گیری محولات غول پیکر و سنگین در محوطه انبار محصولات شرکت کاری مهم و بسیار دشوار است تا در امنیت کامل و دقت بسیار سفارش مشتریان بارگیری و به مقصد ارسال شود. راهکار مدیریت مجموعه برای حمل و و بارگیری این محموله های بزرگ در محوطه کارخانه ساخت ونصب جرثقیل دروازه ای (Gantry crane) نیک بود. این جرثقیل که توانایی حمل و بارهایی به وزن بیست تن را دارد و این امکان را به پرسنل انبار محصولات می دهد که در کمال دقت تولیدات مجموعه را در کنار هم برای ارسال به مقصد قرار دهند. چیدمان شطرنجی محصولات باعث می شود فضای بیشتری در برای دپوی محصولات در کارخانه مهیا شود.

جرثقیل

این جرثقل امروز تبدیل به نمادی در کارخانه نیک شده است که هم بازدید کنندگان از کارخانه و هم رهگذران عبوری آنرا برای همیشه در خاطر خود خواهند داشت. در واقع مدیریت نیک با ساخت این سازه، یک تیر و دو نشان زده است هم نمادی برای شرکت ایجاد کرده و هم کابردی ترین وسیله حمل و بارگیری امن محصولات را در در اختیار پرسنل این شرکت قرار داده است.

ظرفیت نامی این جرثقیل 20 تن است و با طول دروازه 20 متر قابلیت حمل و بارگیری در انواع وسیله باربری را دارد. این جرثقیل از نوع دروازه ای 2 پل است و به نوعی می توان عنوان کرد کامل ترین در نوع خود است. این جرثقیل روی ریل های موازی مخصوص خود حرکت رفت و برگشتی دارد و هنگام حرکت آرام و مستحکم خود، صدای هشداری ایجاد می کند تا از بروز حادثه احتمالی جلوگیری کند.

 

جرثقیل های دروازه ای دو پل معمولا برای حمل بارهای سنگین، اغلب در فضای باز استفاده می شود. اگر پل در یک جرثقیل سقفی برروی دو یا چند پایه، که بر روی ریل های ثابت در سطح زمین حرکت می کنند، نگه داشته شود، جرثقیل دروازه ای نامیده می شود. جرثقیل های دروازه ای را می توان در مکان هایی که کاربرد ریل های سقفی عملی نیست مورد استفاده قرار داد.

جرثقیل 2

بازه کاری این نوع به خصوص جرثقیل بسیار بزرگ است و در مدل ها و ظرفیت های مختلفی تولید می شود. از کوچکترین مدل که مخصوص بلند کردن انجین اتومبیل ها در مکانیکی ها تا بزرگترین مدل ها که در کارخانه های کشتی سازی و هواپیماسازی برای حمل بارهای بسیار سنگین مورد استفاده قرار می گیرد، تقسیم می شود.

آیا تا به حال نماد شرکت نیک را از نزدیک دیده اید.