تولید محصول جدید در نیک

تولید محصول جدید در نیک

قرن حاضر، عصر بهینه سازی مصرف انرژی است. کشورهای توسعه یافته و بعضا در حال توسعه، تلاش و تحقیقات برای افزایش بهره وری انرژی از طریق بالا بردن تکنولوژی های موجود یا ابداع تکنولوژی های جدید انجام می دهند. در این میان شرکت نیک توجه ویژه خود را روی باز طراحی و بالا بردن بهره وری محصولات خود متمرکز کرده است. اخیرا تلاش واحد های "طراحی" و "توسعه و تحقیق" نیک به بار نشست و جدید ترین محصول نیک پا به عرصه وجود گذاشت. مینی چیلر نیک با طراحی جدید و مشخصات فنی ایده ال، برای ساختمان های کوچک و متوسط ساخته شده است و توانایی این را دارد در بازار رقابت با انواع اسپلیت و داکت اسپلیت رقابت کند. با توجه به مشخصات فنی مناسب، بهره وری انرژی بالا، مصرف برق به مراتب کمتر از انواع اسپلیت ها، مینی چیلر نیک حرف های بسیاری در بازار رقابت خواهد داشت و اخبار موفقیت آن در آینده بیشتر شنیده خواند شد.

در واقع مینی چیلر یک دستگاه سرد کننده آب است که پس از سرد کردن، آنرا جهت مصارف سرمایشی پمپاژ می کند. این سیستم هم می تواند به عنوان منبع برودت در در ساختمان ها مورد استفاده قرار بگیرد و با پمپاژ آب سرد به فن کویل ها و هوا ساز ها داخل ساختمان ها را خنک کند و هم می تواند در سیستم های صنعتی آب سرد یک دستگاه صنعتی و یا یک مبدل حرارتی را تامین کند.

مینی چیلر نیک دقیقا یک سیستم چیلر تراکمی هوا خنک بر پایه یک سیکل تبرید تراکمی است که در یک سیستم بسته آب سرد و برودت مورد نیاز مصرف کننده را تامین می کند.

با استفاده از این تجهیر برودتی هنگام تغییر فصل در پاییز یا بهار هر واحد می تواند به طور مستقل از سیستم گرمایی یا سیستم سرمایی استفاده کند در این روش ساکنین هر واحد آپارتمان قادر به انتخاب و اعمال سلیقه خود هستند.

با نصب این دستگاه در ساختمان های قدیمی که چیلر مرکزی آنها از کار افتاده و یا از راندمان مطلوب برخوردار نیست، دیگر نیازی به نصب و استفاده از سایر تجهیزات گران قیمت تهویه مطبوع نیست چرا که فن کوئل ها و شبکه لوله کشی از قبل درون ساختمان وجود دارد با نصب مینی چیلر می توان سرمایش مطبوع را بدست آورد.

مینی چیلر نیک در ظرفیت های 3 RT تا 10 RT ساخته می شود که گستره مناسبی برای تامین سرمایش مورد نیاز انواع ساختمان های کوچک تجاری و مسکونی است.

مزیت بزرگ مینی چیلر نیک هوا خنک بودن آن است که استفاده از این دستگاه را در تمامی نقاط آب و هوایی ایران میسر می کند. به این معنی که از این دستگاه می توان در سردترین نقاط میهن پهناور ایران تا گرمترین نقاط کویری استفاده کرد.

در مینی چیلر نیک، باکیفیت ترین نوع کمپرسوراسکرال (حلزونی) از برند های اروپایی استفاده شده است تا در ضمن مصرف برق کمتر بهترین بهره وری  را دارا باشند.

مینی چیلر نیک را می توان به صورت هیت پمپ تولید کرد، این قابلیت امکان استفاده از گرمایش در زمستان را به وجود می آورد که نیاز مشتریان از موتورخانه جهت گرمایش را برطرف می کند و در کاهش هزینه های اولیه بسیار موثر است.

استفاده از فن بی صدا با قابلیت خنک کنندگی بالا خیال مصرف کنندگان را بابت کارکرد بی عیب و نقص و بدون صدا آسوده می کند.

حجم کوچک دستگاه امکان استفاده از آن را در محیط هایی که محدودیت فضا در آن وجود دارد مهیا می کند.

مزیت دیگر مینی چیلر نیک استفاده از مقدار کمتر ماده‌ي مبرد در مدار آن نسبت به مولتي اسپليت‌ها  است، این مزیت باعث اثرات زيست محيطي کمتر و البته کاهش قیمت می شود.